O koho se vlastně jedná?

O Michalu Vitáskovi

Jsem duší fotograf a zaměstnáním webdesigner. headshot V každém z těch oborů mám určitou specializaci. Fotografuji převážně Prahu a stránky dělám především fotografům (ale samozřejmě nejenom). Studoval jsem sice geografii a kartografii na Přírodovědecké fakultě Karlovy univerzity, ale již tam jsem se začal aktivně starat o vývoj internetové komunitní aplikace pro celou naší geografickou sekci.

Tyto stránky vznikly jako nutnost někde „vylévat“ to co mám zrovna na srdci, co mě zaujme na webu a co si chci do budoucna zapamatovat nebo ještě použít. V neposlední řadě zde bude umístěna většina mých webkreativních referencí, kterých se za ten čas co weby dělám pár nashromáždilo. Nečekejte prosím článek či poznámku každý den, tento blog mě těžko někdy bude živit z google adsense a času není nikdy nazbyt. Budu se však snažit, aby to tu úplně nezakrnělo. Jelikož nejsem ujetej jen přes web, ale i přes fotografování, tak se tady bude objevovat i toto téma (možná i většinově), snad to bude přínosem.

Co mohu poskytnout

Je tomu už drahnou dobu, co jsem začal pro své spolužáky na geografii tvořit systém pro sdílení pocitů, informací a v neposlední řadě domácích úkolů ;-) Tento web (geografove.com) již dnes neexistuje, ale dal mi ze všech webů to nejdůležitější, chuť věnovat se této problematice a dále rozvíjet své znalosti a schopnosti v tomto oboru. Od té doby mi prošlo pod rukama mnoho rozličných témat a musel jsem být vše v jednom - designer, vývojář, analytik, úředník i administrátor. Každá z těchto "profesí" mi mnoho dala, ale také sebrala nepředstavitelně mnoho času. Z toho však můžete těžit jedině vy, protože jsem pro vaše stránky tým v jedné osobě.

  • Webdesign - návrh různorodých a moderních designů webových stránek, které budou ozdobou vaší tvorby nebo vašeho podnikání.
  • Systém pro online správu fotografií - Můj vlastní redakční a administrátorský systém, který se neustále vyvíjí a obměňuje pro konkrétní potřebu jednotlivých zákazníků.
  • XHTML a CSS - Standartní jazyky pro tvorbu webových stránek. Standartní samozřejmě neznamená, že se dá naučit během pár dní :-)
  • PHP a MYSQL - Nejpoužívanější internetový programovací jazyk ve spojení s databází je opravdu mocný nástroj.
  • Témata do galerie coppermine - Vytvořil jsem již mnoho vzhledů a rozličných témat ke galerii coppermine.
  • Fotografie Prahy - Velké rámové tisky fotografií Prahy až do velikosti 60×40 cm a panoramata ještě mnohem větší. Fotografie můžete vybírat v mé galerii

Kde jinde jsou mé webové stopy

Nejen, že weby tvořím, ale jsem součástí mnoha komunit a to převážně fotografických. Na těchto rozličných stránkách najdete mnoho mých fotografií, které je samozřejmě možné po domluvě se mnou komerčně využít.

RSS kanály

Pokud byste neradi prošvihli nějaký ten záznam, který občas vložím do blogu, pak je pro vás jako stvořený RSS kanál záznamů v blogu. Nebo jste snad z těch, kteří RSS čtečku ještě nepoužívají a nevíte na co jsou? Pak se koukněte na návod, který jsem k tomuto tématu napsal.

Závěrem

Co říci nakonec. Snad jen, že doufám v občasný přínos některých z mých blogových záznamů a také v to, že se budete častokráte a rádi vracet.